

£32.85 Inc. VAT
Versatile relay module from Asec with double pole change-over contact, which is suitable for doors and other applications such as controlling a DC locking device when using an AC based entry system.
| Feature 1 | Double pole change-over contact |
| Feature 2 | Output - two volt free contacts |
| Feature 3 | Power input 12-28V AC/DC |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5056240101323 |
| Depth | 30mm |
| Height | 30mm |
| Width | 59mm |
| Weight | 100g |
| Guarantee | 1 Year |
| Input Voltage | 12/24V AC/DC |
| Length | 69mm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
| Weather Resistant | false |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.