

£22.99 Inc. VAT
Asec non-deadlocking lever action nightlatch with internal holdback snib.
| Feature 1 | Available in 40mm & 60mm backsets |
| Feature 2 | Lockcase also available ideal for use with own cylinders |
| Feature 3 | Polished Brass and Satin chrome Cylinders |
| Feature 4 | Can be fitted onto doors up to 57mm thick (or 54mm if used with a cylinder pull) |
| Backset | 40mm |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5011802319257 |
| Case Finish | Polished Chrome |
| Cylinder Finish | N/A |
| Depth | 41mm |
| Height | 70mm |
| Weight | 700g |
| Finish | Polished Chrome |
| Keyed | N/A |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.