

£190.63 Inc. VAT
This Outside Access device from Exidor provides a locking entry facility for doors fitted with Exidor 400 Series Touch-Bar Panic equipment. This device allows immediate exit with the Outside Access Device either locked or unlocked.
| Feature 1 | Complete with Euro cylinder |
| Feature 2 | Suitable for doors up to 57mm thick |
| Feature 3 | To suit doors up to 2440mm high and 1220mm wide |
| Feature 4 | Supplied complete with 3 keys and all fixings |
| Feature 5 | CE marked for safety |
| Brand | Exidor |
| Barcode | 5013904907899 |
| Depth | 47mm |
| Width | 44mm |
| Weight | 900g |
| Finish | Silver Enamelled |
| Handed | Reversible |
| Keys Supplied | 3 |
| Max Door Height | 2440mm |
| Max Door Width | 1220mm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.