

£22.94 Inc. VAT
The Crompton 1136-7-10 is a plain ring handle gate latch generally used to keep gates or shed doors closed when not in use.
| Feature 1 | Plain ring handle |
| Feature 2 | Latch secures on hook plate when not in use |
| Feature 3 | Handle is to be fixed to the opening section |
| Feature 4 | 178mm x 67mm x 84mm |
| Backset | 165mm |
| Brand | Crompton |
| Barcode | 5010621020566 |
| Weight | 680g |
| Finish | Black |
| Length | 17.8cm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Loose |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.