

£46.97 Inc. VAT
A glass door armature housing to suit the 261 and 281 series magnets.
| Feature 1 | For use with glass door 261/281 series |
| Brand | Adams Rite |
| Barcode | 5055120630595 |
| Depth | 25mm |
| Width | 16cm |
| Weight | 480g |
| Finish | Satin Anodised Aluminium |
| Guarantee | 3 Year |
| Handed | Outward Opening |
| Magnet Depth | 25mm |
| Magnet Height | 62mm |
| Magnet Length | 160mm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
| Weather Resistant | false |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.