

£241.42 Inc. VAT
A wireless fingerprint reader for the Microlatch Bio system.
| Feature 1 | Simple to enrol and install |
| Feature 2 | Ideal product for residential and light commercial applications |
| Feature 3 | No wires between reader and controller |
| Feature 4 | Duress finger facility |
| Feature 5 | Multiple readers per controller |
| Brand | Microlatch |
| Barcode | 5055120673165 |
| Battery | 4 x AA |
| Depth | 48mm |
| Width | 48mm |
| Weight | 600g |
| Finish | Silver |
| IP Rating | IP53 Reader |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.