

£51.51 Inc. VAT
Cisa Astral S key and turn euro cylinder with laminated segment pack to increase resistance to snapping. Supplied complete with three keys, code card and fixing screw.
| Feature 1 | Laminated segment pack increases resistance to snapping |
| Feature 2 | 10 Pin Key Bitting System |
| Feature 3 | Brass cylinder body & plugs |
| Feature 4 | 16 million key differs |
| Feature 5 | Pick, Drill & Bump Resistant |
| Feature 6 | Supplied With 3 Reversible Flat Keys and cylinder retaining screw |
| Brand | Cisa |
| Barcode | 5055120688602 |
| Body Length | 70mm |
| Cylinder Size Overall | 30/T40 |
| Cylinder Size With Cam | 25/10/T35 |
| Weight | 320g |
| Finish | Polished Brass |
| Keyed | Keyed To Differ |
| Keys Supplied | 3 |
| Length | 70mm |
| Mechanism | 10 Pin |
| Packaging | Boxed |
| A Side | 30mm |
| B Side | 40mm (Turn) |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.