

£37.67 Inc. VAT
The Videx 4846/UK Information Module is modified for use with third party panel mount proximity readers. The front of the module is covered in clear plastic, and has a facility for customer’ own personal graphics.
| Feature 1 | For use with panel mount proximity readers from other manufacturers |
| Feature 2 | Clear plastic front |
| Feature 3 | Facility for customers' own graphics |
| Feature 4 | Fixing pillars 49mm square for third party proximity readers |
| Brand | Videx |
| Barcode | 5055184104117 |
| Depth | 30mm |
| Width | 10.3cm |
| Weight | 150g |
| Finish | Polished Stainless Steel |
| Guarantee | 2 Year |
| Pack Quantity | 1 |
| Weather Resistant | true |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.