

£2.68 Inc. VAT
This blister packed CR2032 3V lithium coin cell from Energizer replaces the 280-205, 5003LC, BR2025, DL2025, ECR2025 & SB-T14 and is commonly used in 3D glasses, calculators, medical devices and toys.
| Feature 1 | 3V Lithium Coin Cell |
| Feature 2 | Also for 3D Glasses, Calculators, Medical Devices, Toys |
| Feature 3 | Replaces 280-205, 5003LC, BR2025, DL2025, ECR2025 and SB-T14 |
| Feature 4 | Blister Packed |
| Feature 5 | Twin Pack |
| Brand | Energizer |
| Barcode | 7638900248357 |
| Depth | 3mm |
| Width | 3.2mm |
| Weight | 6g |
| Output Voltage | 3V |
| Pack Quantity | 2 |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.