

£52.09 Inc. VAT
This GATEMASTER Superlock Quick Exit Shroud is compatible with the Gatemaster Superlock Quick Exit Locks (both key access and digital access). It provides extra security by restricting access to the push pad from outside the gate. The shroud is easy to fit, clamping onto the gate between the lock and the gate frame.
| Feature 1 | Compatible with the Gatemaster Superlock Quick Exit locks |
| Feature 2 | Restricts push pad access from outside the gate |
| Feature 3 | Easy to fit |
| Brand | Gatemaster |
| Barcode | 5056240111827 |
| Depth | 181mm |
| Height | 160mm |
| Width | 116mm |
| Weight | 500g |
| Finish | Black |
| Inside Depth | 150mm |
| Screw Centres | 140mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.