

£37.57 Inc. VAT
A slimline adjustable L bracket to suit the 261 magnet. Designed for applications with not enough space at the head of the door frame to fit the magnet.
| Feature 1 | To suit outward opening doors |
| Brand | Adams Rite |
| Barcode | 261-700 |
| Depth | 30mm |
| Width | 25cm |
| Weight | 250g |
| Finish | Satin Anodised Aluminium |
| Guarantee | 3 Year |
| Handed | Outward Opening |
| Magnet Depth | 30mm |
| Magnet Height | 48mm |
| Magnet Length | 250mm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Loose |
| Weather Resistant | false |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.