

£133.21 Inc. VAT
The HAY-ACCESS12V5A-4W is a 12V 5Amp metal boxed power supply with space to mount two Paxton controllers and 7AH battery backup capacity. It has a four way fire interface fuse board with interface switching via NC, NO + or -(5-24vdc).
| Feature 1 | 2 board Paxton power supply |
| Feature 2 | Battery Backed - 7AH Capacity |
| Feature 3 | Panel Indicators: Battery/ Mains/ Door Open/ Fault |
| Feature 4 | Tamper: Front and Rear |
| Feature 5 | 12 V DC 5 Amp power module |
| Feature 6 | 4 way fire interface fuse board |
| Brand | Haydon Marketing |
| Barcode | 5060766782027 |
| Depth | 85mm |
| Height | 330mm |
| Width | 36.5cm |
| Weight | 2.7Kg |
| Finish | White |
| Input Voltage | 100-240 V AC, 50/60Hz |
| Pack Quantity | 1 |
| Standards | UK Conformity Assessed (UKCA),CE Marked |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.