

£55.18 Inc. VAT
The Arregui Mail Collector Maxi is weather and corrosion resistant and complies to European Standard EN-13724. It is manufactured from galvanized steel and is supplied with 2 keys. Classed as a medium sized mailbox this will accept magazines up to A4 size.
| Feature 1 | Galvanized steel construction |
| Feature 2 | Magazine size |
| Feature 3 | Mail slot size: 330mm x 40mm |
| Feature 4 | Dimensions: 300mm (H) x 345mm (W) x 125mm (D) |
| Brand | Arregui |
| Barcode | 8425181140741 |
| Depth | 125mm |
| Height | 300mm |
| Width | 34.5cm |
| Weight | 1.465Kg |
| Finish | Black |
| Keyed | Keyed To Differ |
| Keys Supplied | 2 |
| Pack Quantity | 1 |
| Standards | BS EN 13724 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.