

£201.60 Inc. VAT
The Amalock CAM400 is an easy to install wireless wi-fi video camera to protect your property and vehicles, featuring IR night vision with 1080p HD video and live streaming. Whenever a motion is detected the camera streams an image to your mobile device to alert you of any activity, whilst the built in 2 way audio allows communication. No monthly subscription is needed and the camera is supplied with a 16GB memory card.
| Feature 1 | Rechargeable battery powered |
| Feature 2 | 2 way audio intercom |
| Feature 3 | 1080P HD video and live streaming with 16GB SD card |
| Feature 4 | 110-degree wide angle lens |
| Feature 5 | Works with the Amalock App free to download from the Apple or Android Store |
| Feature 6 | IR night vision |
| Brand | Amalock |
| Barcode | 5056240125305 |
| Depth | 112mm |
| Width | 53mm |
| Weight | 643g |
| Finish | Black |
| IP Rating | IP66 |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.