

£30.83 Inc. VAT
Large case Mortice Latch
| Feature 1 | Not suitable for unsprung furniture |
| Feature 2 | 2 way action |
| Feature 3 | En1634-1 use on 60 min timber fire doors |
| Feature 4 | 5 year guarantee |
| Backset | 82mm |
| Brand | Union |
| Barcode | 5011802006089 |
| Case Finish | Bright Zinc |
| Case Height | 51mm |
| Case Depth | 102mm |
| Weight | 220g |
| Finish | Chrome Plated |
| Forend Length | 96mm |
| Forend Width | 22mm |
| Mechanism | Latch Only |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Bagged |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.