

£7.43 Inc. VAT
The ERA Budget Locks are simple locking devices suitable for numerous applications.
| Feature 1 | Locking device for securing doors where high security is not required |
| Feature 2 | Can be used for securing panels, meter cupboards, store cupboards Lamp post panels and other various applications |
| Feature 3 | Can also be used in multiple quantities for security all types of doors |
| Feature 4 | Finish is Bright zinc chromate |
| Feature 5 | T-Key required for opening |
| Brand | ERA |
| Barcode | 5011988018739 |
| Case Height | 80mm |
| Case Depth | 20mm |
| Weight | 50g |
| Handed | Reversible |
| Pack Quantity | 40 |
| Packaging | Loose |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.