

£24.69 Inc. VAT
Old English style padlock by Asec to be used by the London Fire Service, the padlock is supplied without keys which are available to order separately.
| Feature 1 | Excluding keys |
| Feature 2 | Shackle diameter: 10mm |
| Feature 3 | Body size: 67mm |
| Feature 4 | Zinc plated finish |
| Feature 5 | To be used with FB11 type padlock keys |
| Feature 6 | London Fire Service |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5055120762029 |
| Body Width | 67mm |
| Weight | 280g |
| Finish | Zinc Plated |
| Mechanism | 4 Lever |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Bagged |
| Shackle Diameter | 10mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.