

£11.80 Inc. VAT
The ASEC Locking Wooden Sash Window Stopper allows for a wooden sash window to be locked or opened with a single twist of the stopper arm. It can be secured with an additional lock (1 key and all fixings supplied), and is available in a choice of 3 colours.
| Feature 1 | Supplied with 1 key |
| Feature 2 | Locking |
| Feature 3 | Non handed |
| Feature 4 | Available in various colours |
| Feature 5 | Supplied with fixings |
| Feature 6 | Suitable for timber & GRP windows |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5055120782096 |
| Body Height | 67mm |
| Body Width | 20mm |
| Weight | 450g |
| Finish | Brown |
| Keys Supplied | 1 |
| Pack Quantity | 1 |
| Screw Centres | 43mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.